Share

Cea de-a 37-a editie FANTASPORTO se intampla chiar acum, in timp ce noi pierdem timpul pe aici, si tine pana pe 5 martie, asa ca chiar daca va grabiti nu cred ca mai sunt sanse sa ajungeti.

Iata ce filme ati ratat anul acesta:

Opening Film: The Age of Shadows- Jee-woon Kim- 140’- Coreia do Sul

Closing Film: Through the Shadow – Walter Lima Jr. (Brasil), 1h 43′ 44”-  Brasil

OFFICIAL SECTIONS

FANTASY FILMS IN COMPETITION  FEATURES

Neil Stryker and the Tyrant of Time- Rob Taylor- 93’ – EUA – International Opening

OMG I’m a Robot- Tai Goldberg, Gal Zelezniak – 90’- Israel

Realive- Mateo Gil- 103’ – Esp/Fra

El Ataud Blanco (White Coffin) – Daniel de la Vega- 75’ – Argentina

Division 19 – S.A. Halewood- 90’ – UK/ USA – World Opening

The Darkest Dawn- Drew Casson- 78’- UK

Saving Sally – Avid Liongoren- 95’ – Fra/Filipin – International Opening

Loop – Isti Madarász- 92’ – Hung

Paranormal Drive – Oleg Assadulin -86’ –  Russia

The White King – Alex Helfrecht, Jorg Tittle- 90’- UK/Hung/Alem/Sue

Incarnation – Filip Kovacevic-  82’ – Sérvia/Macedónia

The Evil Within– Andrew Getty- 99’- EU- World Opening

The Wailing- Na Hong Jin-  156’- Coreia-

Tuos- Roderick Cabrido – 97’- Filipinas- International Opening

Night of a 1000 Hours- Virgil Widrig – 93’ – Austria/ Lux /Hol

A Dark Song- Liam Gavin- 99’ – Irl/UK

Rewind – Pedro Joaquim- 79’ – Suiça – World Opening

A Repartição do Tempo/Punch the Clock- Santiago Dellape- 101’- Bras- International Opening

El Muerto Cuenta Su Historia- Fabián Forte – 85’ Argentina – World Opening

A Ilha dos Cães- Jorge António – Port/ Angola/São Tomé- World Opening

Caught- Jamie Patterson – 86’ – UK – World Opening

FANTASY FILMS IN COMPETITION SHORTS

Lunatique- Gabriel Kalim Mucci- 15’ – Bras

Unhappy Endings- Steve Benson, Wayne Benson- 13’ – UK

La Voce- David Uloth- 14’ – Canadá

A Father’s Day – Mat Johns- 9’53- UK

Cenizo- Jon Mikel Caballero- 9’59’’ – Esp

Hada- Tony Morales- 8’ 56’’ – Esp

Journal Animé-  Donato Sansone-4’ 11’ – Fra-

Time Rodent – Ondrej Svadlena- 15’09- Fra

Les Animaux Domestiques – Jean Lecointre- 22’06 – Fra

Jules D. – Norma Vila – 14’ Esp

Drip Drop- Jonna Nilson- 7’ 25’’- Suécia

Zona-84 – Lonan Garcia- 15’31- Esp

Garden Party – Théophile Dufresne, Florian Babikian, Gabriel Grapperon, Lucas Navarro, Vincent Bayoux, Victor Claire – 7’25- Fra

Roller Monster – Manu Gomez – 12´- Bel.

You’re Gonna Die Tonight – Sergio Morcillo- 14’55’ – Esp

Asphalt – Sanghak Lee- 10’55’’ – Coreia- 2016

27TH DIRECTOR´S WEEK OFICIAL COMPETITION

Pamilya Ordinaryo – Eduardo W. Roy jr-  1h 47’ 18 – Filipinas – Fern Lapuz

Love is Thicker Than Water-  Emily Harris, Ate de Jong – 1h 45′ 12” –  2016- UK

Sins of the Flesh – Khaled el Agar- 125’- Egipto

Lines- Vassilis Mazomenos- 85’ – Grécia- World Opening

El Ganzo- Steve Balderson- 89’ – EUA

A Floresta das Almas Perdidas- José Pedro Lopes- 71’ – Port- World Opening

The Net – Kim Ki Duk- 114’- Coreia do Sul

The Age of Shadows- Jee-woon Kim- 140’- Coreia do Sul

The Citizen- Roland Vranik- 117’- Hun

Comboio de Sal e Açúcar – Licinio Azevedo – 93’ – Port/ Moçambique/ Africa do Sul/ Fra/ Br

OFFICIAL SECTION ORIENT EXPRESS COMPETITION

Seoul Station- Yeon Sangho- 92’ – Coreia do Sul

Saving Sally – Avid Liongoren- 95’ – Fra/Filipin –

The Wailing- Na Hong Jin-  156’- Coreia

Tuos- Roderick Cabrido – 97’- Filipinas-

Pamilya Ordinaryo – 1h 47’ 18 – Filipinas

The Net – Kim Ki Duk- 114’- Coreia do Sul

Dearest Sister – Mattie Do – 100’ -Laos

The Age of Shadows- Jee-woon Kim- 140’- Coreia do Sul

OFICIAL SECTION OUT OF COMPETITION

Bloodlands- Steven Kastrissios- 82’ – Australia /Albânia

The High Frontier- Wojciech Kasperski- 93’- Polónia

Night of the Living Deb- Kyle Rankin – 1h 24’’ 36’’ – EUA

Lost Solace –  Chris Scheuerman – 106´- EUA – 106′

The Rift – Deran Zecevic- 91’- Sérvia

Though the Shadow –  Walter Lima Jr – 1h 43′ 44”-  Bras-

Land of the Good Children – Olga Kaptur Tomenko- 79’ – Russia

Seoul Station- Yeon Sangho- 92’ – Coreia do Sul

Peelers- Sevé Schelenz- 96’- Can-

Enclosure – Patrick Rea- 94’ – EUA- 2016

Attack of the Lederhosen Zombies- Dominik Hartl- 78’-  Austria

Heart of Stone (Das Kalte Herz)- Johannes Naber- 121’ – Ale

Don’t Hang Up – Alexis Wajsbrot, Damien Macé- 83’ UK- 2015

Night of a 1000 Hours- Virgil Widrig – 93’ – Austria/ Lux /Hol

O Segredo das Pedras Vivas – António de Macedo – 122’ – Port

Land of Light- David Ruf – 68’ – Síria/Turquia/ Ale

Dearest Sister – Mattie Do – 100’ -Laos- 2016

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*
Website